ОПЕК не бійся


ОПЕК всіма силами старається збалансувати ринок шляхом скорочення об’ємів видобутку нафти, але ціни на нафту не ростуть, а навпаки падають. В новинах всю вину спихають на США і їх сланцеву нафту, постійне зростання бурових установок, але чи дійсно все так?

Подивимося за куліси сланцевої загрози

За словами Філа Флінна, старшого аналітика ф’ючерсного ринку, побоювання сприводу нового сланцевого буму надто перебільшені.

Енергетична галузь страждає від наслідків скорочення витрат на протязі останніх декількох років, сказав Флінн.

«Ми втрачаємо інвестиції в енергетичний сектор», — сказав він. «Це легко відслідкувати».

Проаналізувавши звіт від компанії Wood Mackenzie, витрати на розробку місцеродовищ і капітальні витрати скоротяться на 22% чи $740 млрд між 2015 і 2020 роками. В тому числі йде мова про скорочення інвестицій в геологорозвідку на $300 млрд.

Відкриття нових місцеродовищ впало до рівня 1947 року. І фінансування для розробки нових місць не вистачає, бо нафта з початку року впала на 18%, що ставить нафтові компанії в скрутне становище. Видобуток сланцевої нафти росте, але цей ріст уповільнюється, сказав Флінн. Він відмітив, що в той час як кількість бурових установок росте вже 23 тижні підряд, спираючись на дані Baker Hughes, об’єми добутої нафти на одну свердловину знижуються.

Наступні декілька тижнів вирішать долю сланцевого видобутку, адже нинішня ціна нафти зменшує відсоток рентабельності нафтових компаній. Не забуваємо і про кредитні зобов’язання даних компаній.

По даним EIA видобуток буде зростати на 127000 барелів на добу і в липні досягне 5,475млн.барелів в день. Проте судячи з таблиці об’єм видобутку нафти на нову свердловину за одну установку виросте лише на 1 барель.

Останні дані показують, що кількість пробурених, але незавершених свердловин зросла з 176 в квітні до 5946 в травні!!!

Цифри виказують ознаки того, що виробництво сланцевої нафти уповільнюється і з нинішніми цінами воно може уповільнитися ще швидше, коли всі учасники ринку зрозуміють це ми побачимо ціни на нафту значно вище.

«Члени ОПЕК+ притримуються угоди про скорочення об’єму видобутку на 106%, враховуючи рекордний попит на нафту в США і уповільнення темпів видобутку сланцевої нафти, запаси нафти на внутрішніх сховищах знижаться на 100млн барелів до кінця вересня», — впевнений Флінн.

Враховуючи вищесказане, він очікує, що ціни на нафту в другій половині року чекає відскок і перепис максимумів 2017 року.