Інвестиційні ідеї від Даніела Леба

Даніел Леб відомий американський інвестор, засновник хедж-фонду Third Point ($9 млрд). Фонд спеціалізується на «особливих ситуаціях» по всьому світу. Торгують акціями, облігаціями на основі «чорних лебедів».

Даніел знає як розворушити ринок. В останній тиждень червня він кинув погляд на європейські корпоративні гіганти. Розглянемо його позиції.

Першою під приціл попала компанія Nestlé. Компанія зібрала декілька крупних брендів, але вигоди з цього поки що не отримала. Він вважає, що правильним тиском на компанію можна прискорити її ріст. Леб взяв долю в розмірі $3.5млрд і відразу почав критикувати показники компанії через м’яку політику управління. На його думку, акції Нестле значно гірше виглядають в порівнянні з американськими виробниками товарів масового використання. Саме відставання від основних конкурентів це основний аргумент Леба.

За словами Даніела він бачить ще декілька можливостей для себе на ринку Європи, тому що вважає, що тепер, коли європейська економіка починає показувати стабільний ріст, інвестори почнуть з більшим ентузіазмом вливати кошти в акції компаній, що останнім часом переживали не найкращі часи.

Тому Леб пропонує придивитися до такої четвірки

Novartis. Багато фармацевтичних компаній в Європі переживають тяжкі часи, бо не взмозі придумати нові продукти. Але швейцарський Новартіс виділяється серед натовпу. Акції компанії з 2014 року падали, бо компанія зіткнулася з декількома невдачами у веденні бізнесу і до цих пір знаходиться під слідством за зловживання маркетингом в США і Південній Кореї. Але на думку Леба рано списувати дану компанію з рахунків.

HSBC. Британський банк перетворив себе в один з крупніших фінансових конгломератів, що охоплює всю земну кулю. Але він ще повинен довести, що вартий статусу глобального банку. Леб вважає, що ціни на акції знаходяться на привабливих позначках і потенціал росту є.

Volkswagen. Німецький автомобільний гігант невдало оступився зі скандалом сприводу фальсифікації даних викидів в атмосферу на дизельних автомобілях. Акції обрушилися більш ніж на 100 євро. Але не варто забувати, що компанії належить ряд брендів, зокрема Audi, Porsche, Skoda.

Unilever. Компанія схожа на вищезгадувану Нестле, товари народного споживання. Гігант має обширну колекцію брендів, зокрема Knorr, Ben & Jerry’s. Керівництво зі всіх сил старалося по максимуму використовувати їх останніх декілька років. Акції компанії ростуть, але вони можуть рости швидше, якщо більш агресивно підійти до управління. Чому, наприклад, не провести злиття з тим же Nestle, що приведе до дійсно величезного зниження витрат. Так чи інакше, є багато варіантів, що покращать роботу компанії.

Якщо такі інвестори як Леб проявляють цікавість до гігантів Європи, то це означає, що там можна заробити. Вищезгадані чотири компанії можуть бути цікавим стартом для початку інвестицій в європейські ринки.