ПОРІВНЯННЯ ПОПУЛЯРНИХ КРИПТОВАЛЮТ

Після появи біткоїна в 2009 році, про існування криптовалют почали дізнаватися багато людей по всьому світу. З тих пір саме ця цифрова валюта стала найвідомішою і найбільш поширеною за всю історію інтернету.

Bitcoin і його технологічні ідеї надихнули розвиток сотень інших віртуальних валют. Станом на початок 2017 року, в світових обмінниках торгується близько 900 криптовалют, але лише деякі з них наблизилися за рівнем впливу і об’ємом торгів до свого предка.

Серед альтернативних біткоїн валют особливо виділяються Litecoin, Ethereum, Dash. Вони також є децентралізованими і криптографічно безпечними грошовими системами, які дають можливість проводити грошові транзакції між двома людьми в будь-якій точці світу, ці транзакції не відслідковуються жодним урядом чи регулятором.

Bitcoin

З моменту свого запуску, ця цифрова валюта абсолютно заслужено займає місце на криптовалютному троні. У 2015 році вперше в історії кількість торгових точок по всьому світу, які приймають біткоїн в якості оплати товарів і послуг, перевищили число в 100000 одиниць. Хоча, роздрібні покупки за допомогою криптовалют все ще являються лише незначною часткою серед загального обсягу транзакцій. Згідно з аналізом Федеральної резервної системи США, в лютому 2015 року такий обсяг становив близько 5000 BTC щодня.

Станом на лютий 2016 року середня ціна 1 BTC= $ 370. Обсяги біткоїн-операцій коливалися між 180000 і 240000 транзакцій в день. Уже понад 15 млн біткоїнів знаходяться в обігу, наближаючи капіталізацію валюти до позначки в $ 5.7 млрд.

Станом на червень 2017 року середній курс 1 BTC= $ 2400. Обсяги біткоїн-операцій коливалися між 250000 і 350000 транзакцій в день. В середньому за день користувачі обмінюються $260 млн в день, що приблизно $180000 в хвилину. Користувачі мережі біткоїн щоденно відправляють один одному вартість, еквівалентну 45 тонам золота. При цьому розмір комісії складає 0,01%. Уже понад 16.4млн біткоїнів знаходяться в обігу, наближаючи капіталізацію валюти до позначки в
$ 45 млрд.

Система майнінгу спеціально розрахована на поступове зменшення винагороди за розшифровування блоків, і, як тільки на ринку з’явиться 21 млн BTC, нові грошові одиниці перестануть генеруватися системою. Таке обмеження загального обсягу монеток повинно надати біткоїну ще більшої цінності.

Litecoin

Чарльз Лі, випускник Масачусетського технологічного інституту і колишній розробник програмного забезпечення компанії Google, запустив цю криптовалюту в 2011 році. Функціонування цифрової валюти Litecoin ґрунтується на такому ж як у біткоїні p2p-протоколі. Однак, існують деякі технологічні відмінності, які замислювалися розробником, як ідеї щодо вдосконалення свого дітища.

Ключова відмінність, яка помітна користувачам, — це скорочення часу, необхідного для обробки поточних транзакцій. Транзакція в біткоїні триває близько 10 хвилин, до того, як вона буде вважатися завершеною. У той же час, транзакція між користувачами Litecoin протікає всього лише за 2.5 хвилини.

Лайткоїн точно так само має обмежений об’єм в системі, який становить 84 млн одиниць, що в чотири рази перевищує об’єм біткоїн.

Станом на лютий 2016 року, 1 LTC коштує трохи більше $ 3. Кількість транзакцій коливається між 4000 і 9000 угод в день. Обсяг лайткоїнів в мережі досяг позначки в 44 млн. У доларовому еквіваленті, сумарна вартість цієї криптовалюти становить майже $ 136,6 млн.

Станом на червень 2017 року середня ціна 1 LTC= $ 47. Обсяги лайткоїн-операцій коливаються між 24000 і 28000 транзакцій в день. Уже понад 51 млн лайткоїнів знаходяться в обігу, наближаючи капіталізацію валюти до позначки в $ 2.5 млрд.

Dash

Dash (DASH) – це приватна криптовалюта, яка дозволяє здійснювати платежі миттєво. Dash розроблений на основі Bitcoin.

Dash дозволяє здійснювати платежі миттєво і без обмежень, зберігаючи при цьому таку ж фінансову анонімність, як при розрахунках готівкою.

При використанні біткоїн транзакції реєструються в блокчейні, що робить загальнодоступними всі операції відправки та отримання коштів. При використанні Dash може бути увімкнена вбудована технологія анонімізації, в результаті роботи якої відстежити платежі користувачів стає неможливо. Ця різниця має велике значення, адже блокчейн — це загальнодоступна база даних, в якій назавжди зберігається історія платежів і інформація про залишки коштів користувачів. Dash вирішив цю проблему, запровадивши унікальний механізм анонімізації на рівні протоколу мережі.

Станом на червень 2017 року середня ціна 150 доларів, а кількість транзакцій за день 6000 – 7000.

Ethereum

Ефіріум(ефір) – це загальнодоступна комп’ютерна платформа, створена на основі блокчейну, що надає користувачам зручну можливість здійснення різноманітних операцій по різнонапрямленим Smart contracts. Реалізована як єдина децентралізована програмна система.

Ідея створення належить канадцю російського походження Віталію Бутеріну. Завдяки краудфандінгу платформа була запущена 30 липня 2015 року.

Головна особливість даної платформи в тому, що її творці не обмежують роль ефіра одними лише платежами, але ще й пропонують цю криптовалюту в ролі засобу обміну різноманітними ресурсами і для реєстрації операцій з активами без необхідності дотримання юридичних процедур.

В лютому 2017 року середня ціна ефіра була в районі 12 доларів, а кількість транзакцій за день в районі 50000.

Станом на червень 2017 року середня ціна 300 доларів, а кількість транзакцій за день 250000- 300000. Капіталізація валюти складає $ 32млрд, а в обігу знаходиться 92млн одиниць.

Дана стаття буде корисна для інвесторів, що планують додати до свого портфелю і криптовалюти, тому що основним принципом успішних інвестицій є грамотна диверсифікація. Екосистема криптосвіту налічує сотні криптовалют і головним завданням являється вибір найперспективніших.