Майбутнє біткоїна прояснилося

Учасники біткоіни-спільноти прийшли до довгоочікуваного компромісу.

Учасники індустрії досягли угоди про масштабування мережі біткоїн, яке буде включати активацію протоколу Segregated Witness і хардфорк зі збільшенням розміру блоку.

Для початку визначимося з терміном. Хардфорк — це певна зміна програмного коду, яке змінює структуру блоку або дозволяє використовувати раніше неприпустимі блоки, тобто зміна протоколу Bitcoin.

На даний момент за рахунок відносно невеликого розміру блоку швидкість мережі біткоїн помітно знизилася і останнім часом все частіше деякі транзакції висять в системі все більше і більше за часом. Іноді до двох днів, що звичайно ж дратує і нівелює переваги біткоїн-транзакцій перед фіатними.

Схоже, «громадянська війна» в біткоїн-товаристві наближається до завершення. Напередодні глава Digital Currency Group Баррі Зілберт, одна з найвпливовіших фігур в індустрії, офіційно повідомив про те, що спільнота досягла угоди про масштабування мережі біткоїн, в рамках якого буде активований протокол Segregated Witness, а також проведено хардфорк зі збільшенням розміру блоку.

Раніше, на попередній стадії домовленості ініціативу підтримали 56 компаній з 21 країни, що становлять 83,28% хешевой потужності мережі біткоїн, 20,5 мільйону гаманців і 5,1 млрд доларів щомісячного обсягу транзакцій. При цьому 11 з цих компаній висловили готовність до надання технічної підтримки для тестування та оновлення програмного забезпечення.

Зокрема, оновлення протоколу біткоїн будуть полягати в наступному: активація Segregated Witness при досягненні підтримки більше 80% потужності, а також активація хардфорка зі збільшенням розміру блоків до 2 Мб протягом шести місяців.

Досягнутий компроміс навряд чи змінить думку всіх і кожного про біткоїн, але, по крайній мірі, дозволить вирішити ключові суперечності в індустрії, які давно перешкоджали її прогресу.

Поки складно сказати, наскільки успішною буде ця ініціатива. За іронією долі, за винятком дати і тимчасових термінів, дана угода нічим не відрізняється від документа, підписаного півтора роки тому в Гонконзі, який зазнав невдачі.

Баррі Зілберт, який відмовився від коментарів з нагоди укладення угоди, заручився підтримкою учасників біткоїн-спільноти по всьому світу, включаючи такі провідні американські компанії, як Coinbase, Xapo, Bloq і Bitfury, а також ключові компанії з інших країн, де біткоїн користується популярністю, як, наприклад, китайська BTCC, японська bitFlyer і південнокорейська Korbit.

В перспективі хардфорку розмір блоку буде розширено до 20 мегабайт, що пришвидшить мережу і знизить комісії практично до нуля.

Протягом останніх двох років питання масштабування мережі біткоїн затьмарювало майбутнє криптовалюти. Якщо досягнута угода буде успішно виконуватися і не призведе до розколу біткоїна на дві монети, індустрія отримає поштовх до прогресу з подачі Зілберта.