П’ять причин, чому люди все ще скептично відносяться до біткоїн

Астрономічне раллі біткоїна та і загалом криптовалют зустріло супротив. Але розвороту не відбулося на превеликий жаль криптоскептиків.

Цифрові валюти вистрілили більше ніж на 100% за останні два місяці. Аналітикам дана картина здається досить знайомою, адже в листопаді 2013 року ведмеді на позначці 1100$ зламали тренд і в наступні місяці ціна ввалилася до позначок 500$.

Пізніше ціна ще падала до 230$, але потім взірвалася до нових висот. На даний момент один біткоїн коштує дві унції золота. Прихильники біткоїна рекламують базову технологію блокчейн, як панацею для нинішньої банківської сфери та і не тільки, вона допоможе здійснювати операції на більш безпечному рівні, недорого і набагато швидше.

За два останніх місяці ціна на біткоїн виросла більше ніж на 1400$ і тоді з’явилися перші ознаки вершини. Рух на 600$ в обидві сторони за один день став найбільшим в історії криптовалют. Той факт, що «біток» впав за день більше ніж на 8% лякає інвесторів, тому що в таких умовах він не може виступати надійним активом для збереження коштів, але для спекулянтів такий рівень волотильності створює райські умови.

Розглянемо декілька основних причин, які насторожують при інвестуванні в біткоїн:

  1. Питання безпеки

За останній місяць популярність біткоїна серед хакерів та терористів зросла в рази через його анонімність. Так в 2014 році хакери обанкротили Токійську біржу і заодно всіх користувачів, сотні тисяч доларів зникли. В серпні 2016 року група осіб вкрали з Гонконгської біржі $69 млн. Після чого курс біткоїна в моменті втратив 7%.

  1. Масштабування

Біткоїн-спільноти були розділені більше ніж на рік через розбіжності в представленнях про майбутнє блокчейну. Одна зі сторін пропонує оновити протоколи для того, щоб швидкість і кількість проведення операцій виросли, а інша сторона наполягає на тому, щоб нічого не змінювати. В 2017 році вони домовилися і зараз спільно працюють над пришвидченням транзакцій. Широко розрекламований SegWit пакет оновлень прийняли лише третина компаній, на очікуваннях того, що консенсус буде досягнутий, ринок біткоїна почав рости. Правда вище згаданий пакет не зміг набрати обертів.

  1. Конкуренти наступають на п’яти

Хвиля популярності біткоїна зачепила  і альтернативні криптовалюти, так звані альткоїни, які виросли більше ніж на 200%. Біткоїн втрачає свій кусок пирога на ринку. На сьогодні реальних конкурентів нараховується більше 500. Якщо в лютому доля біткоїна на крипторинку складала 85%, то в травні вона впала до 50%.  Доля основного конкурента Ethereum виросла на 20%. Це створює додаткові проблеми для росту біткоїна, адже в інвесторів є можливість диверсифікувати капітал.

  1. Не визнається правліннями країн

Люди не розуміють природу біткоїн і через складність контролю регулятори не беруться за цю сферу. В січні регулятори сфери фінансових послуг попросили біткоїн-спільноту допомогти ідентифікувати потенційні ризики блокчейн. Через два місяці «біток» впав після новини, що комісія по цінним паперам і біржам США відхилила просьбу про регуляцію сфери.

На травневій конференції про блокчейн в Китаї, аналітики Сэнфорд С. Бернстайн сказали, що технологія може принести користь, але малоймовірно, що вона стане революційною.

«Ми вважаємо, що застосування блокчейн це швидше еволюційний крок, а не революційний для країн, що розвиваються», — вважають аналітики.

  1. Бульбашки лопаються

Судячи з історичних даних, спекулятивні ринки, як правило, видихаються в деякий момент. Визначення цього моменту надскладна задача. Дивлячись на об’єми торгів і популярність, складно сказати, коли почнеться шторм. І хоч в це складно повірити, але ейфорія пройде і як себе поведе ринок цього разу можна тільки уявляти.

Сфера інвестицій цікава і прибуткова, але лише тоді, коли ви розумієте свої ризики. Інвестиції в криптовалюту актуальні і принесуть гарні відсотки в довгостроковій перспективі. Грамотно управляйте капіталом і не забувайте про контроль ризиків.