Марк Фабер, він же Доктор Дум, попереджує, що на ринку вистачить «бабла на все»!

Швейцарський інвестор Марк Фабер, відомий як доктор Дум за свій похмурий вигляд, рахує, що фондовий ринок США знаходиться в епіцентрі гігантської бульбашки і коли настане час, то інвестори швидше за все втратять половину своїх коштів.

«Бульбашки є у всьому. Немає надто низької ціни активу», — сказав Фабер в інтерв’ю на CNBC.

Його невтішні прогнози не повинні стати сюрпризом для тих, хто давно слідкує за його персоною. Все таки,  той факт, що його попередження грунтується на історичних даних надає актуальність його хмурним прогнозам.

«Ми знаходимося десь між 1999 і 2000 роками», — сказав він, згадуючи про кризу «доткомів».

«Одного дня бульбашка лопне», — сказав Фабер. Коли це станеться, люди втратять 50% своїх активів.

Він вважає, що Трамп являється позитивним фактором для ринків і для економіки, але деякі його заяви і дії несприятливі для США.

Його побоювання сприводу стрімкого росту фондових індексів після виборів в США грунтуються на розчаруванні інвесторів, що очікують налагодження бізнес-клімату Трампом.

Дійсно, ейфорія, що охопила ринок після президентських виборів в листопаді починає вгасати. Трамп безуспішно бореться за просування своїх обіцянок. Поки що більшість аналітиків прогнозують бичий сценарій розвитку ринку, але їх кількість зменшується.

Фабер впевнений, що споживання знаходиться на відносно низькому рівні для даної стадії економічного підйому, також він спрогнозував, що зарплати будуть падати і економіка США буде слабшати далі.

Також Фабер згадав і за локомотиви бичого ринку, він рахує, що одного дня Tesla, Amazon і Netflix, технологічні гіганти, впадуть на 10% за одну сесію. Всі три компанії ростуть швидше індексу широкого ринку і за останні 6 місяців прибавили майже по 20%.

На думку Фабера, першим сигналом до того, що ринок буде розвертатися являється підвищення волотильності. «Я не розумію, чому коли акції рухаються вгору, то волотильність знижується, як тільки волотильність почне рости це буде означати, що починається шторм», — сказав він.

Індекс страху VIX тим часом спокійно почуває себе біля історичних мінімумів.

Фабер останнім часом віддає перевагу американським облігаціям, оскільки вони гарантують деякий «вихід», особливо з врахуванням практично нульових відсоткових ставок.

Держоблігації можуть бути єдиним активом в США, який допоможе перечекати бурю. Також йому подобаються європейські активи і золото, 90% своїх інвестицій він здійснює в акції і облігації ринків, що розвиваються.